Apartman Merdiven Temizliği

Antalya Duygu Halı Temizleme | Bina Temizlik

Duygu Temizlik, binalara periyodik temizlik hizmeti vermektedir.

Apartman merdivenleri ne sıklık ile temizlenir?

Apartman temizliklerinde genel uygulama 10 günlük ve 1 haftalık periyotlar halindedir. Fakat bu tamamen yönetim karına bağlı bir durumdur. Apartman merdiven temizliğinde genellikle 10 günden uzun olan periyotlar tavsiye edilmez.

Genelde merdiven temizliği yapılırken yüzeysel bir temizlik yapılır. Paspas yapma toz ve kirlerin tamamen arındırılmasında başarısız bir yöntemdir. Çünkü paspas kirlenince kirli suyu tekrar su kabına sıkarız. Bu kirli suya paspas batırılıp zeminde gezdirilir. Bu sayede eskisinden temiz ama kesinlikle tertemiz olmayan yüzeyler elde edilir.

Merdiven temizliğinde ikinci önemli konu trafiği az olan kısımların derinlemesine temizlenmesidir. Örneğin merdiven basamaklarının ayak değmeyen alın kısımları ve köşeler. Buralar genellikle eski ve köklenmiş kirlerle kaplıdır. Temizlik yapılsa bile buralar temizlenemediğinden kirli bir görüntü hala vardır. Firmamız bu alanlar için merdiven temizleme makinesi kullanmakta ve diğer yerlerle aynı parlaklığı kazanmalarını sağlamaktadır.

Bina temizliklerinde merdiven, koridor, duvarlar, posta kutuları, cümle kapı ve bahçe mıntıka temizlikleri yapılmaktadır.

Duygu temizlik artık apartman merdiven temizliği hizmeti de vermektedir. Eğitimli personelimiz hijyenik ve derinlemesine temizlik yapar. Temizlikten sonra alanlarınız tertemiz olur ve mis gibi kokar.

Aparman merdiven temizliğinde hangi deterjanlar kullanılır?

Apartman temizliğinde daha önce kullanılan deterjanlar veya zemin durumu değerlendirilip ilk birkaç hafta geçiş ürünü deterjan kullanılır. Bu deterjanın kullanılmasının amacı apartman merdivenlerinde uzun sürelerde oluşan kalıcı hale gelmiş pisliklerin arındırılmasıdır. Bina temizliğinde rutin deterjanlar yüzey temizleyici genel temizlik ürünleridir. Biz duygu temizlik olarak Apeks marka kaliteli ve belgeli ürünler kullanmaktayız.

Profesyonel destek almak için bize ulaşın. 0242 464 11 65