• VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
Show Slideshow
Perşembe, 07 Şubat 2013 21:32

El Dokuması Halı Yıkama

Öğeyi Oyla
(0 oy)

El dokuması halıların yıkanması uzmanlık ve tecrübe ister. Halı yıkama ustası el dokuma halının cinsine göre uygulanacak şampuan a karar verir. El dokuması halılarda diğer halılar için kullandığımız fırçaları kullanamayız. Makinanın fırçalarını daha yumuşak olan fırça ile değiştirir. El dokuma halıların pekçoğu ıslanınca renk verir. İyi bir halı yıkama ustası renk verecek halıyı bilir. Ve bu tür el dokuması halı ya renk sabitleyici kimyasal ını kullanır. Böylece halı yıkanırken renkleri akmaz.

Eğer el dokuma halı zaten renkleri karışmış olarak gelirse bu renkler uygun kimsallarla düzenlenir. Bu işlemleri mutlaka uzman birisi yapmalıdır. Aksi taktirde işlemler halı ya zarar da verebilir.

El dokuması halıların çoğunda yünden yapılmış iplikler kullanılır. Bu iplikler yapılırken kullanılan yünler de çeşit çeşittir.  bazıları genç hayvanlardan elde edilir bazısı yaşlı hayvandan. Bazısı sıcak iklimde yetişen hayvandan bazısı soğuk iklimde yetişen hayvandan elde edilir dolayısıyla her el dokuma halıya standart bir uygulama yapılamaz

 

Okunma 1913 defa Son Düzenlenme Salı, 20 Ağustos 2013 08:02
Bu kategoriden diğerleri: « Makine Halısı Yıkama

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Background
Background Color
Background Image
 
r" >Google+ Antalya duygu halı yıkama 464 11 65